CZĘSTE PYTANIA

Częste pytania na temat kolagenu

Z jakich ryb powstaje wasz kolagen?

Kolagen Colway powstaje z ryb słodkowodnych a konkretnie z tołpygi.

Ile konkretnie jest czystego kolagenu w naszym Kolagenie Naturalnym?

Odwieczne i najczęściej zadawane pytanie, które jednak jest źle postawione. Odpowiedź ścisła bowiem jest - ok. 45%, czy może 98% w suchej masie nie oddaje istoty zagadnienia. Po oddzieleniu wody, kwasu mlekowego i olejków, które w procesie emulgacji nadają preparatowi postać żelu - otrzymalibyśmy z powrotem niemal czyste białko. Wówczas jednak utracilibyśmy właściwości transdermalne i byłby nietrwały.

Lepsza odpowiedź to: maksimum ilości możliwej do wchłonięcia całkowitego poprzez zewnętrzna warstwę naskórka. W ogóle zaś zawartość "kolagenu w kolagenie" mierzy się ilością hydroksyproliny na µg/cm3. Operując procentami możemy być wyśmiany przez biochemika.

Czym jest elastyna występująca w składzie preparatu?

Jest to również białko podporowe, siostrzane niejako do kolagenu.

Czym różni się tak na prawdę kolagen rybi od bydlęcego?

Przede wszystkim nie alergizuje. Im szlachetniejsze gatunki ryb służą do ekstrakcji kolagenu, im mniej zanieczyszczone akweny słodkowodne są źródłem ich odłowu, tym bardziej spada, aż do granicy promilowej błędu statystycznego odsetek osób, które uczula produkt wytwarzany na bazie ekstraktu w ten sposób pozyskiwanego. Od 1999 roku odchodzi się w chirurgii plastycznej od kolagenu wołowego. Kolagen rybi wyklucza przeniesienie prionów. Mimo, że ryzyko jego jest znikome, psychoza wytworzona przez media odstręcza klientelę od kolagenu bydlęcego. Najważniejsze wreszcie dla nas. To ekstrakt skór rybich, łososiowatych pierwszy poddał się polskiej metodzie hiperfiltracji poprzez fibroiny jedwabiu, co dało znany nam wszystkim efekt.

Chcąc zaoszczędzić kupiłam kolagen Graphite 200 ml i używam go do twarzy, jednak kwestionuje jego 100%-ową wchłanialność.

Może Pani mieć rację. Kolagen Graphite nie jest gorszy od Platinium, z punktu widzenia efektów działania. Jest przeznaczony do pracy z włosami i paznokciami. Na pewnych typach cery może pozostawić osad, który należy po prostu zetrzeć wacikiem. Jak to zawsze w życiu coś za coś :)

Dlaczego nie piszecie o ile procent kolagen redukuje zmarszczki?

U nas nie ma efektownych cyfr i procentów. Ostatnio przeglądając opiniotwórczą prasę kobiecą natknęliśmy się na reklamę jednego z wiodących kremów "przeciwzmarszczkowych" w której napisane było: Spłycenie zmarszczek - 83%, Odmłodzenie rysów twarzy - 83% i oczywiście sławna już we wszystkich reklamach gwiazdka *. A co pod gwiazdką? Otóż: "Badanie poziomu satysfakcji w grupie kobiet przez okres 4 tygodni ...". O czym to świadczy?... Nasz produkt nie zasługuje na tak nieetyczną reklamę. My oraz tysiące - jeśli już nie miliony - osób które go stosują wiedzą o tym.

Czy kolagen uzależnia skórę? Czy organizm nie przyzwyczai się aby do dostarczania mu tego białka "z zewnątrz" i nie zaniecha "produkcji własnej"?

Dotychczasowe badania wskazują, że zaobserwowany obiektywny przybytek tkanki skórnej po około 100-dniowym nieinwazyjnym liftingu kolagenowym, jest efektem nie tyle dostarczania tkance białka podporowego z zewnątrz, co "obudzenia" fibroblastów poprzez taką właśnie stymulację i jak gdyby zmuszenia ich do wysiłku produkcyjnego w okresie, gdy zaczynają myśleć już o emeryturze. Ścisła odpowiedź na to pytanie wymaga 2-3 lat badań klinicznych.

Czy kolagen Colvita w kapsułkach może być stosowany podczas ciąży?

Stosowanie kapsułek Colvita nie jest zalecane podczas ciąży okresie od 4 do 8 miesiąca. Warto jednak skorzystać z kolagenu przed planowaną ciążą, aby przygotować skórę do nadchodzących zmian. Bardziej elastyczna i mocna skóra będzie bardziej odporna na powstawanie rozstępów.

Czy kolagen można przedawkować?

Przedawkowanie kolagenu, zarówno w postaci kosmetyków zewnętrznych, jak i kapsułek Colvita, jest praktycznie niemożliwe. Kolagen jest bowiem naturalnym białkiem, a dzienna dawka witaminy E mieści się w 200 kapsułkach Colvity. Przedawkowanie ze szkodą dla organizmu przewiduje się po spożyciu 600 kapsułek.

Jaki wpływ ma kolagen na stawy?

Kolagen ma bardzo duży wpływ nie tylko na same stawy, ale na cały aparatu ruch: wzmacnia ścięgna, mięśnie i stawy nadmiernie obciążone pracą. Wykorzystywany jest do regeneracji tkanki chrzęstnej, kości, stawów i ścięgien. Kolagen jest białkiem odpowiedzialnym za wytwarzanie odpowiedniej ilości mazi stawowej, zmniejszającej tarcie poruszających się kości. Podczas badań działania kolagenu, dr S. Batieczko zaobserwował zmniejszenie dolegliwości bólowych kości i stawów zarówno przy schorzeniach reumatycznych, artretycznych, jak i przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Stosowano wówczas kapsułki Colvita oraz Kolagen Naturalny Graphite.

Dlaczego kolagen można stosować jako tabletki na odchudzanie?

Kolagen w kapsułkach Colvita może być z powodzeniem wykorzystywany jako uzupełnienie suplementów diety na odchudzanie podczas diety wysokobiałkowej. Kapsułki z kolagenem to bowiem potężna dawka doskonale przyswajalnego białka. Białko to uczestniczy podczas spalania tłuszczów, dzięki czemu Colvita przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo posiada także zdolności wypełniające żołądek, tworząc tym samym uczucie sytości.

Czy kolagen może stosować na blizny?

Stosowanie Kolagenu Naturalnego Colway ma bardzo korzystny wpływ na wszelkiego rodzaju blizny. Nie można obiecać, że wszystkie zostaną zlikwidowane dzięki stosowaniu kolagenu, zwłaszcza jeśli chodzi o poważne, duże uszkodzenia, które istnieją już od dłuższego czasu. Im wcześniej podjęte stosowanie, tym większa szansa, na pozytywny efekt. Blizny zostają wygładzone, a ich kolor powraca do normalnego koloru skóry. Kolagen stosowany jest na różne zabliźnione rany, także niewielkie blizny pooparzeniowe.

Jak jest naprawdę z prawami patentowymi do kolagenu? Różne rzeczy czyta się w Internecie...

To bardzo polska historia. Kilku co najmniej naukowców gdańskich uważa się za ojców wynalazku. Tymczasem nie można opatentować kolagenu, który jest przecież naturalnym białkiem, podobnie jak nikt nie opatentuje nosa czy paznokcia. Po wielu perypetiach sądowo-prawnych mamy w końcu ostateczny werdykt, który jednoznacznie wskazuje, że jedyną osobą na dzień dzisiejszy posiadającą prawa patentowe (Prawo ochronne nr  206813) do metody hydratacji kolagenu jest przyjaciel i kooperant Colway dr Andrzej Frydrychowski, były pracownik  naukowy Uniwersytetu Gdańskiego.

Skoro wasz kolagen jest tak dobry to dlaczego nie znam go z telewizji czy prasy?

Po pierwsze koszty wypromowania tej klasy produktu w Polsce przekraczają 50% jego ceny finalnej brutto. Postanowiliśmy zapłacić te pieniądze nie stacjom telewizyjnym i radiowym, nie czasopismom dla dbających o siebie pań, i nie wystawcom billboardów - lecz naszym Dystrybutorom i Klientom. Reklamy kosmetyków i leków dawno przekroczyły już w swych treściach poziom wiarygodności. Bazują na emocjach i oddziaływaniu na podświadomość. W tej sytuacji niełatwo byłoby nam przekonać rynek, że oto wreszcie rzeczywiście wynaleziono antidotum na starzenie się skóry ludzkiej, a na domiar, wynalazku tego dokonano w Polsce! Kolagen Naturalny promuje się sam, jak każdy przełomowy specyfik, który po prostu działa. Ustaliliśmy ceny detaliczne preparatu na poziomie wielokrotnie niższym od cen kilku francuskich i amerykańskich kremów wchodzących właśnie na rynek światowy, a zawierających w sobie 5-9% naszego kolagenu.

Pamiętaj

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, to zawsze możesz skontaktować się z nami w dowolnie wybranej formie w dziale KONTAKT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl