PLAMY NA TWARZY
PLAMY NA TWARZY

Maseczki powinno się zawsze nakładać na oczyszczoną skórę. Wskazane jest stosować je systematycznie, najlepiej raz w tygodniu. Do zrobienia maseczki należy wykorzystywać wyłącznie świeże produkty, ich wartość odżywcza jest największa. Składniki powinno się wymieszać w odpowiednich proporcjach tuż przed przystąpieniem do nakładania. Nie wolno zostawiać papki do wykorzystania na następny dzień.

Ich wartość odżywcza jest wtedy zerowa, a można nawet zaszkodzić skórze. Uwaga na uczulenia - maseczki zwłaszcza te ze świeżych owoców mogą wywołać podrażnienia. Najlepiej najpierw zrobić próbę uczuleniową ( np. za uchem ) zanim nałoży się maseczkę na całą twarz. Maseczkę zazwyczaj trzymamy na twarzy 15-20 minut. Zmywamy wodą przegotowaną lub mineralną.

Często spotykaną przypadłością są plamy na twarzy, które możemy podzielić na dwie kategorie:

Plamy starszego wieku

Mogą pojawiać się już po czterdzieste. Najczęściej występują na czole, skroniach, szyi i dłoniach. Są różnej wielkości w kolorze jasnobrązowym. Aby im zapobiec zaleca się stosowanie diety bogatej w witaminę A ( marchew, wątróbka, mleko, masło ). Jeżeli już plamy się pojawią można wybielać je przy pomocy soku cytrynowego. Do nacierania używamy cytryny pokrojonej w plasterki. Trzeba jednak mieć świadomość, że widocznego efektu nie uzyskamy natychmiast. Potrzeba cierpliwości i systematyczności. Innym sposobem jest sok z chrzanu. Chrzan ścieramy na drobnej tarce i wkładamy na dzień do octu winnego. Odcedzonym płynem codziennie nacieramy przebarwioną skórę.

Letnie piegi

Miejscowe przebarwienia pigmentacyjne skóry o zabarwieniu żółtawym lub brązowawym nazywamy piegami. Pojawiają się pod wpływem naświetlania skóry światłem słonecznym. Właściwości likwidowania letnich piegów przypisuje się maślance, rozcieńczonemu sokowi z cytryny, sokowi z pietruszki i ogórka. Można też zastosować maseczkę z porzeczek opisaną poniżej. Inny sposób poradzenia sobie z piegami to nadanie całej twarzy wrażenia pełnej, brązowej opalenizny, na której piegi nie będą po prostu widoczne. W tym celu codziennie rano i wieczorem należy wmasowywać w skórę świeży sok marchwiowy, a po jego całkowitym wchłonięciu nacierać twarz odrobiną olejku migdałowego. Kurację uzupełnia się popijając dwa razy dziennie kapsułkę tranu szklanką soku z marchwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl