MASECZKI DO TWARZY

Maseczki to produkty, które natychmiast poprawiają stan cery. Podstawa ich stosowania jest odpowiednie dobranie maseczki do rodzaju skóry. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z maseczkami, wypróbuj te w saszetkach. Są tanie i wystarczają tylko na 2 użycia.

Osoby, które mają cerę mieszaną mogą mieć problem z dobraniem odpowiedniej maseczki. Skóra w strefie Tu takich osób potrzebuje maseczki oczyszczającej, która wysusza wypryski, ale skóra na policzkach i skroniach potrzebuje nawilżenia. Musisz, więc używać dwóch rodzajów maseczek i nakładać je na odpowiednie partie twarzy ( strefa T to czoło, nos i broda).

Niestety przy wyborze produktu należy również uwzględnić porę roku, gdyż skóra, która przetłuszcza się w lecie, w zimie może być przesuszona. Także wiek odgrywa tutaj zasadniczą rolę, bo skóra wraz z upływem czasu staje się bardziej sucha. Dla kobiet z dojrzałą cerą polecam maseczki odżywcze z kolagenem i witaminami.

Rodzaje maseczek

Oczyszczające

Zazwyczaj zawierają glinkę, która dogłębnie oczyszcza pory skóry. Nadają się dla skóry tłustej i trądzikowej. Likwidują zanieczyszczenia i wchłaniają nadmiar łoju. Na twarzy pozostają od 10 do 15 minut. Twardnieją na skórze. Po upływie określonego na opakowaniu czasu zwilż twarz i zmyj maseczkę letnią wodą.

Nawilżające

Zawierają ekstrakt z aloesu i witaminę E. Przeznaczone są dla cery suchej. Łagodzą podrażnienia skóry, likwidują łuszczenie się. Działają natychmiastowo. Pozostawia się je na skórze przez ok. 15 minut. Resztki delikatnie usuwa się wacikiem. Warstwa, która pozostaje na skórze nadal na nią oddziałuje. Polecam taki typ maseczki osobom, które zbyt długo przebywały na mrozie lub na słońcu.

Odżywcze

Przeznaczone są dla cery dojrzałej. Zawierają skoncentrowane składniki odżywcze, takie jak witaminy A, E, F, B6, olejki uelastyczniające skórę oraz minerały. Po 10 minutach od nałożenia maseczki należy zetrzeć pozostałości wacikiem lub chusteczką.

Napinające

Mają postać żelu. Nadają się dla każdego typu cery. Delikatnie napinają skórę, odświeżają tłuste partie i nawilżają wysuszone. Żel rozprowadza się na skórze na 10 minut. Po upływie tego czasu zaschniętą maseczkę odrywa się od skóry.

Uwaga! Przed nałożeniem każdej maseczki należy oczyścić twarz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl