KOLAGEN NA ZMARSZCZKI

Pojawienie się zmarszczek jest zwykle kwestią czasu, u niektórych pojawiają się wcześniej, u innych później, nie sposób jednak całkowicie się ich ustrzec. Sposobem na opóźnienie pojawienia się zmarszczek oraz zminimalizowanie ich ilości jest odpowiednia dieta oraz pielęgnacja twarzy i ciała. Wraz ze starzeniem się organizmu nasza skóra traci elastyczność, często staje się przesuszona. Utrata kolagenu, który nadaje jej sprężystość objawia się właśnie poprzez powstanie zmarszczek.

 

Przyczyny pojawiania się zmarszczek

  • zbyt częste opalenie się
  • nadużywanie solarium
  • niekontrolowaną mimikę twarzy
  • odwodnienie
  • czynniki środowiskowe
  • niewłaściwą dietę
  • nieprawidłową pielęgnację skóry

Zmarszczki można podzielić na powstające w wyniku skurczu mięśni np. twz. "kurze łapki" lub zmarszczki na czole i tzw. zmarszczki utrwalone, często powstające w okolicy nosa i ust.

Kolagen wspomaga redukcję zmarszczek

Pierwsze zmarszczki czyli zagięcia i deformacje skóry pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia. Najpierw uwidaczniają się linie wokół nosa, czoła i oczu. Pierwsze zmarszczki, nazywane mimicznymi są rezultatem mimiki twarzy. Niestety, z wiekiem nasza skóra traci swoją sprężystość i elastyczność, czego efektem jest pomarszczona twarz.
Czy zmarszczki można zmniejszyć lub usunąć? Jeśli nie przekonują cię reklamowane preparaty przeciwzmarszczkowe i na samą myśl o skalpelu przechodzą cię ciarki, powinnaś skorzystać z kolagenu.

Czym jest kolagen?

Kolagen to główne białko tkanki łączonej. Wraz z elastyną i keratyną kolagen zapewnia odpowiednie napięcie skóry, a także jej nawilżanie, sprężystość, elastyczność i jędrność. Od mniej więcej 25 roku życia skóra twarzy zaczyna tracić wymienione cechy, co wynika z postępującego deficytu kolagenu. Po 30 roku życia zaś dodatkowo zaczynają zanikać gruczoły łojowe i potowe, skóra staje się sucha i wiotka. Wówczas pojawiają się zmarszczki. Wprawdzie obrót kolagenu w organizmie wciąż trwa nadal, jednak procesy syntezy, szczególnie kolagenu rozpuszczalnego, odpowiedzialnego za elastyczność skóry, zostają zdominowane przez procesy degradacji.

kolagen i zmarszczki

Aby zniwelować zmarszczki skóry należy dostarczyć jej kolagenu, ponieważ to on w głównej mierze wpływa na elastyczność twarzy. Stosując kolagen 2 razy na dzień już po miesiącu możesz liczyć na wygładzenie skóry twarzy. Aby uzyskać jak najlepszy efekt kolagen najlepiej nakładać po kąpieli, na czystą lub lekko wilgotną skórę. Nie przesadzajmy jednak z ilością kremu. Odpowiednio rozprowadzony kolagen szybko wchłania się w skórę – już po 2- 3 minutach odbudowuje jej strukturę białkową. Po kilku tygodniach stosowania kolagenu po zmarszczkach nie zostanie najdrobniejszy ślad.

Pielęgnacja jest bardzo ważna

Odpowiednia pielęgnacja skóry to najlepsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa, jej podstawą jest dobór kosmetyków spełniających potrzeby naszej cery. Bardzo ważne jest stosowanie kremów nawilżających oraz kremów pod oczy. Nie do przecenienia jest też staranne wykonywanie demakijażu, tylko dokładnie oczyszczona skóra może czerpać substancje odżywcze zawarte w kosmetykach przeznaczonych do nocnego stosowania. Wybierając krem do twarzy warto zwrócić uwagę na jego skład, preparat, który ma uelastycznić skórę powinien zawierać kolagen oraz enzym Q10. Zimą bezwzględnie należy stosować kosmetyki chroniące twarz przez mrozem, latem niezbędne są preparaty zabezpieczające przed działaniem promieni słonecznych. Korzystne dla skóry jest również wykonywanie peelingów złuszczających naskórek oraz stosowanie maseczek. W aptekach i sklepach kosmetycznych znajdziemy pełną gamę tego typu preparatów.
Zachowaniu dobrej kondycji skóry pomóc mogą zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Na kondycję skóry wpływa także dieta, powinna być ona bogata w witaminy: A, B, C, E. W celu utrzymania odpowiedniej wilgotności skóry należy pić wodę mineralną. Przed szkodliwym działaniem wolnych rodników uchronią nas przeciwutleniacze znajdujące się m.in. w zielonej herbacie. Proces starzenia się skóry opóźniają też suszone morele będące cennym źródłem prowitaminy A i innych składników mineralnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl