JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ PO LECIE
JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ PO LECIE

Lato zbliża się ku końcowi. Z urlopu przywozimy wspomnienia i … wiele kłopotliwych pamiątek, jak na przykład opalona, ale i osłabiona przez promienie słoneczne skóra. Zobacz, co się z nią stało i jak temu zapobiec.

Problem pierwszy – odwodnienie

Chociaż początkowo nasza skóra może nie wysyłać żadnych sygnałów świadczących o jej odwodnieniu, to z czasem możemy zauważyć, jak zaczyna się łuszczyć. Staje się grubsza i mało przyjemna w dotyku. To efekty długotrwałej ekspozycji skóry na słońce. Niestety nawet najbardziej zaawansowane kremy z filtrami mogły nie zaradzić ucieczce wody z niej.

Problem drugi – przebarwienia

Słońce mogło też pozostawić na skórze liczne ciemne przebarwieni i jasne plamki. To efekt wpływu słońca na melanocyty – komórki produkujące barwnik skóry.

Problem trzeci – przyspieszone starzenie

Nikt nie obiecał nam wiecznie młodo wyglądającej cery, ale poddając ją latem licznym kąpielom słonecznym, możemy zafundować sobie wyraźnie widoczne dla otoczenia sygnały, że nasza skóra zaczęła się starzeć. Opalenizna nie tylko ozdobiła nasze ciało, ale także wydobyła zmarszczki. Kąpiele słoneczne zniszczyły delikatny naskórek, a także uszkodziły głębsze warstwy skóry, w których znajdują się fibroblasty – odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, które decydują o jędrności i elastyczności skóry.

 

Jak sobie pomóc?

Po pierwsze – należy usunąć zniszczoną warstwę naskórka. W tym celu warto sięgnąć po nowość od firmy Colway czyli Blue Diamond Peeling (nowość) . Kosmetyk łączący w sobie peeling mechaniczny i enzymatyczny, co daje w efekcie idealne oczyszczenie skóry bez ingerencji w jej warstwę właściwą. Po za tym musimy także zadbać o optymalne nawilżenie skóry. Najlepiej zrobić to dwutorowo:

  • od wewnątrz czyli serwując jej dietę obfitującą w produkty z dużą zawartością wody, ale i witaminy C i A;
  • z zewnątrz – sięgając po odpowiednie kosmetyki, jak na przykład Ultranawilżający balsam do ciała Colway, w składzie, którego znalazło się aż 6 składników poprawiających nawilżenie skóry oraz ułatwiających zatrzymanie wody w naskórku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl